Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de românul Răzvan Lucescu, a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 1-2, cu OFI Heraklion, în etapa a 9-a din campionatul Greciei.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

PAOK a început bine meciul de acasă cu OFI, deschizând scorul în minutul 35, prin Despodov. În startul reprizei secunde, gazdele au fost aproape de 2-0, dar golul lui Tissoudali a fost anulat de VAR. Oaspeţii au egalat în minutul 77, prin Fountas, iar în minutul 79 Salcedo a marcat golul victoriei pentru OFI.

În clasament, PAOK a pierdut fotoliul de lider, cedându-l lui Aris Salonic, care a făcut 1-1 la Atena, cu Panathinaikos.

31 octombrie - Maratonul de Educație Financiară
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania
14 noiembrie - Maratonul Agriculturii

Elevii lui Lucescu junior au 17 puncte, în timp ce OFI a ajuns la 14 puncte, pe locul 6.