Echipa engleză Brentford a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia Ipswich Town, în etapa a 9-a din Premier League.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Sam Szamodics a deschis scorul pentru Ipswich Town pe Gtech Community, în minutul 28, iar după trei minute George Hirst a făcut 2-0. Gazdele s-au trezit pe final de repriză, când au şi egalat într-un interval de numai trei minute. Imediat după pauză Bryan Mbeumo a înscris din penalti şi Brentford trecea pentru prima oară în avantaj. A venit însă minutul 86, când oaspeţii au egalat prin Liam Delap şi lucrurile păreau că se îndreaptă spre egal. A venit totuşi minutul 90+6, când Bryan Mbeumo a marcat golul victoriei pentru Brentford, iar meciul s-a încheiat 4-3 pentru echipa gazdă.

Liderul clasamentului este Manchester City, care are 23 de puncte, după ce a învins pe Southampton, prin golul lui Haaland.

24 octombrie - Eveniment News.ro - IMM-urile, Oxigen pentru România
31 octombrie - Maratonul de Educație Financiară
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania
14 noiembrie - Maratonul Agriculturii

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 9-a din Premier League:

Aston Villa – Bournemouth 1-1 (Barkley 76 / Evanilson 90+6);

Brentford – Ipswich Town 4-3 (Wissa 44, H. Clarke 45+1, Mbeumo 51 penalti, 90+6 / Szmodics 28, Hirst 31, Delap 86);

Brighton – Wolverhampton 2-2 (Welbeck 45, E. Ferguson 85 / Ait-Nouri 88, M. Cunha 90+3);

Manchester City – Southampton 1-0 (Haaland 5).