Echipa italiană Napoli a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Como, în primul meci al etapei a şaptea din Serie A.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Gazdele au înscris în primul minut al meciului, când Scott McTominay a profitat de pasa lui Lukaku şi a deschis scorul. Como a egalat pe final de repriză, minutul 43, prin Gabriel Strefezza, dar napoletanii s-au impus prin două goluri înscrise în repriza secundă. Lukaku a transformat un penalti în minutul 53, iar David Neres – intrat pe teren în minutul 79, a stabilit rezultatul final în minutul 86.

Napoli s-a impus cu 3-1 şi îşi păstrează poziţia de lider în campionat, cu 16 puncte. Como are 8 puncte şi este pe locul 10.