Echipa italiană Hellas Verona a dispus vineri seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia Venezia, în etapa a şaptea din Serie A.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Venezia a condus la Verona cu 1-0 chiar din minutul 2, după golul lui Oristanio. Gazdele au egalat repede, în minutul 9, prin Tengstedt, şi a trecut pe lângă gol un minut mai târziu, la ocazia aceluiaşi jucător. Verona a presat căutând golul victoriei, pe care l-a găsit abia în minutul 81, atunci când Joronen (Venezia) a marcat în propria poartă şi scorul final a fost Hellas Verona – Venezia 2-1.

Verona a adunat 9 puncte şi este pe locul 10 în Serie A, în vreme ce Venezia are doar 4 puncte, a ajuns la cinci înfrângeri stagionale şi este pe 19 în ierarhie.