Echipa spaniolă Real Madrid a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Celta Vigo, în etapa a 10-a din La Liga.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Kylian Mbappe a deschis scorul, pentru Real Madrid, pe Estadio Abanca-Balaidos, în minutul 20, iar Vinicius Junior a trecut pe lângă gol în două rânduri, în minutele 39 şi 41.

Swedberg a egalat pentru Celta după pauză, în minutul 51, dar Vinicius a marcat repede, în minutul 54. Golul brazilianului a fost invalidat de VAR pentru o poziţie de ofsaid, însă Vinicius a înscris golul victoriei Los Blancos în minutul 66, din pasa lui Modric.

15 octombrie - Eveniment Profit Health.forum
24 octombrie - Eveniment News.ro - IMM-urile, Oxigen pentru România
31 octombrie - Maratonul de Educație Financiară
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania

Real s-a impus cu 2-1 şi are 24 de puncte, cu ajutorul cărora se situează pe locul secund în clasament. Celta Vigo are 13 puncte şi este pe locul 10.