Formaţia Jiangsu Suning, antrenată de Cosmin Olăroiu, a fost învinsă, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-0, de echipa Beijing Guoan, într-un meci din etapa a patra a campionatului Chinei.

Golurile au fost marcate de Zhang Yuning ’22, Cedric Bakambu ’54 şi Wang Ziming ‘90+3.

În minutul 44, de la gazde a fost eliminat Yang Yu. În minutul 79, a fost eliminat şi Wang Song, de la Jiangsu.

27 iunie - Maraton Profit News TV - Maraton Made in Romania (ediția a II-a)
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie

Golul lui Bakambu şi eliminarea lui Wang au fost confirmate după consultarea VAR.

Jiangsu Suning ocupă locul şapte în clasament, cu şase puncte, iar Beijing Guoan este lider, cu 12 puncte.