Reprezentativa Cehiei a terminat la egalitate cu naţionala Georgiei, sâmbătă, la Hamburg, scor 1-1, într-un meci din grupa F de la Euro 2024.

Au marcat Mikautadze, în minutul 45+4, din penalti pentru Georgia şi Schick, în minutul 59, pentru Cehia.

Georgia: Mamardashvili – Kvirkvelia (Gvelesiani ’82), Kashia, Dvali - Kakabadze, Mekvabishvili, Kochorashvili, Tsitaishvili (Lochoshvili ’62), Davitashvili (Chakvetadze ’62), Kvaratskhelia (Lobzhanidze ’82) – Mikautadze (Kvilitaia ’88). Selecţioner: Willy Sagnol

27 iunie - Maraton Profit News TV - Maraton Made in Romania (ediția a II-a)
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie

Cehia: Stanek - Holes, Hranac, Krejci - Coufal, Soucek, Provod (Barak ’81), D. Jurasek (Sevcik ’81), Cerny (Jurasek ’55), Hlozek (Lingr ’55) – Schick (Chytil ’68). Selecţioner: Ivan Hasek

Meciul a fost arbitrat de germanul Daniel Siebert.

În aceeaşi grupă va avea loc, de la orra 19.00, la Dortmund, partida Turcia – Portugalia.