Echipa israeliană Hapoel Beer Sheva, cu mijlocaşul Ovidiu Hoban integralist, a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), formaţia italiană Internazionale Milano, în prima etapă a fazei grupelor Ligii Europa.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Portarul Ciprian Tătăruşanu a jucat toate minutele în partida pe care echipa italiană AC Fiorentina a terminat-o la egalitate, în deplasare, scor 0-0, cu formaţia elenă PAOK Salonic.

Atacantul Ioan Hora a fost introdus pe teren în minutul 70, în partida pe care echipa turcă Konyaspor a pierdut-o, pe teren propriu, scor 0-1, cu formaţia ucraineană Şahtior Doneţk.

24 septembrie - Eveniment News.ro – ROINVEST - Ediția a V-a Parteneri: ARB, CEC Bank, ROCA, TeraPlast, ACUE
30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: ARB, CEC Bank, ContentSpeed, eMAG
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: ACUE, Electrica Furnizare, Raiffeisen Bank, Transgaz
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris

Maccabi Tel-Aviv (Israel) - Zenit Sankt Petersburg (Rusia) 3-4

Au marcat: Medunjanin '26, '70, Kjartansson '50 / Kokorin '76, Mauricio '84, Giuliano '86, Djordjevici '90+1

Grupa E

Viktoria Plzen (Cehia) - AS Roma (Italia) 1-1

Au marcat: Bakos '11 / Perotti '4 (penalti)

Astra Giurgiu (România) - Austria Viena (Austria) 2-3

Au marcat: Alibec '19, Săpunaru '74 / Hozhauser '15 (penalti), Friesenbichler '33, Grunwald '59

Grupa F

Rapid Viena (Austria) - RC Genk (Belgia) 3-2

Au marcat: Schwab '51, Joelinton '59, Colley '60 (autogol) / Bailey '29, '90 (penalti)

Sassuolo (Italia) - Athletic Bilbao (Spania) 3-0

Au marcat: Pol Lirola '60, Defrel '75, Politano '82.