Echipa Arsenal Londra a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Brighton, într-un meci din etapa a treia a campionatului Angliei.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Arsenal a deschis scorul prin Havertz, în minutul 39, dar în minutul 49 a rămas în inferioritate numerică, Declan Rice fiind eliminat.

Brighton a egalat în minutul 58, prin Joao Pedro.

24 septembrie - Eveniment News.ro – ROINVEST - Ediția a V-a Parteneri: ARB, CEC Bank, ROCA, TeraPlast, ACUE
30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: ARB, CEC Bank, ContentSpeed,eMAG
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: ACUE, Electrica Furnizare, Raiffeisen Bank
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris

Sâmbătă se mai dispută în Premier League partidele Brentford – Southampton, Everton – Bournemouth, Ipswich – Fulham, Leicester – Aston Villa, Nottingham Forest – Wolverhampton şi West Ham – Manchester City.