Reprezentativa U17 a României, formată din jucători născuţi începând cu 1 ianuarie 2008, a disputat în această lună două partide de pregătire înaintea turneului de calificare la EURO 2025, din noiembrie, informează frf.ro.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Tricolorii au remizat în primul meci, scor 1-1, însă au câştigat cu 2-0 cea de-a doua partidă de verificare, în care Muntenegru a avut un jucător eliminat din minutul 12 şi a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 62.

Au marcat: Niculăesei 3′, A. Radu 90′

15 octombrie - Eveniment Profit Health.forum
31 octombrie - Maratonul de Educație Financiară
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania

România:România U17: 1. Farcaş – 2. Gheorghe (13. S. Radu 63′), 16. Alecsandroaie (5. Moisa 63′), 15. Cojocariu (4. Bădărău 70′), 3. Niculăesei – 21. A. Radu – cpt., 14. Buia (8. Drăghici 70′), 17. Amarandei (10. Bota 63′) – 7. Miu (18. Precupanu 63′), 19. Buţu (9. Avrămescu 63′), 22. Dogănoiu (20. Olteanu 45′). Selecţioner: Nicolae Grigore