Echipa Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 4-3, formaţia Maccabi Tel-Aviv, după ce a fost condusă cu 3-0 în grupele Ligii Europa. Mijlocaşul Nicolae Stanciu a dat o pasă de gol la partida Anderlecht - Qabala, scor 3-1.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Zenit Sankt Petersburg a revenit după ce a fost cundusă cu 3-0 şi a învins pe Maccabi Tel-Aviv, scor 4-3. Golurile ruşilor au fost marcate de Kokorin '76, Mauricio '84, Giuliano '86 şi Djordjevici '90+1, în timp ce pentru israelieni au înscris Medunjanin '26, '70 şi Kjartansson '50.

Nicolae Stanciu a dat o pasă de gol în partida pe care Anderlecht Bruxelles a câştigat-o, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei FK Qabala. Stanciu, care a jucat tot meciul, a pasat decisiv la reuşita lui Capel, din minutul 77. Mijlocaşul Alexandru Chipciu a jucat până în minutul 73 la Anderlecht Bruxelles. Celelalte goluri ale belgienilor au fost reuşite de Teodorczyk '14 şi Rafael Santos '41 (autogol), în timp ce pentru azeri a înscris Dabo, în minutul 20.

24 septembrie - Eveniment News.ro – ROINVEST - Ediția a V-a Parteneri: ARB, CEC Bank, ROCA, TeraPlast, ACUE
30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: ARB, CEC Bank, ContentSpeed, eMAG
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: ACUE, Electrica Furnizare, Raiffeisen Bank, Transgaz
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris

Maccabi Tel-Aviv (Israel) - Zenit Sankt Petersburg (Rusia) 3-4

Au marcat: Medunjanin '26, '70, Kjartansson '50 / Kokorin '76, Mauricio '84, Giuliano '86, Djordjevici '90+1

Grupa E

Viktoria Plzen (Cehia) - AS Roma (Italia) 1-1

Au marcat: Bakos '11 / Perotti '4 (penalti)

Astra Giurgiu (România) - Austria Viena (Austria) 2-3

Au marcat: Alibec '19, Săpunaru '74 / Hozhauser '15 (penalti), Friesenbichler '33, Grunwald '59

Grupa F

Rapid Viena (Austria) - RC Genk (Belgia) 3-2

Au marcat: Schwab '51, Joelinton '59, Colley '60 (autogol) / Bailey '29, '90 (penalti)

Sassuolo (Italia) - Athletic Bilbao (Spania) 3-0

Au marcat: Pol Lirola '60, Defrel '75, Politano '82.