Echipa campioană a Germaniei, Bayer Leverkusen a terminat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu Holstein Kiel, în etapa a şasea din Bundesliga.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Startul meciului de pe BayArena părea să aducă o nouă victorie la scor pentru echipa campioană. Bayer a înscris în minutul 4, prin Victor Boniface, şi în minutul 8, prin Jonas Hofmann. Şi atât. Max Geschwill a marcat cu o lovitură de cap în minutul 45+5, reducând diferenţa de pe tabelă, iar Jann Fiete Arp a egalat în minutul 69. 2-2 a fost şi scorul final, iar Kiel reuşeşte al doilea său punct stagional, fiind pe penultimul loc în clasament, al 17-lea. Bayer Leverkusen este pe locul 5, cu 11 puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 6-a din Bundesliga:

7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum
15 octombrie - Eveniment Profit Health.forum
31 octombrie - Maratonul de Educație Financiară
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania

Bayer Leverkusen – Holstein Kiel 2-2 (Boniface 4, Hofmann 8 / Geschwill 45+5, Arp 69);

Werder Bremen – SC Freiburg 0-1 (Ritsu Doan 75);

Union Berlin – Borussia Dortmund 2-1 (Vogt 26, Vertessen 45 / Ryerson 62);

VfL Bochum – Wolfsburg 1-3 (Boadu 72 / T. Tomas 21, Wind 37, 88).