Meciul Osmanlispor - Steaua, contând pentru prima etapă a grupei L a Ligii Europa, a început la Ankara, atacantul Raul Rusescu fiind rezervă la echipa turcă.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

UPDATE: 2-0 pentru Osmanlispor în meciul cu Steaua; Umar a majorat diferenţa în minutul 74

Echipa Steaua este condusă cu scorul de 2-0 de formaţia Osmanlispor, după ce Umar a majorat diferenţa în minutul 74. Meciul contează pentru prima etapă a grupei L a Ligii Europa.

24 septembrie - Eveniment News.ro – ROINVEST - Ediția a V-a Parteneri: ARB, CEC Bank, ROCA, TeraPlast, ACUE
30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: ARB, CEC Bank, ContentSpeed, eMAG
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: ACUE, Electrica Furnizare, Raiffeisen Bank, Transgaz
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris

Umar a marcat după o centrare de la Pinto.

UPDATE: Steaua este condusă de Osmanlispor, scor 1-0; Diabate a marcat din penalti în minutul 64

Echipa Steaua este condusă cu scorul de 1-0 de formaţia Osmanlispor, după ce Diabate a transformat un penalti în minutul 64. Meciul contează pentru prima etapă a grupei L a Ligii Europa

Lovitura de la 11 metri a fost acordată după un fault al lui Tamaş asupra lui Ndiaye.

UPDATE: Osmanlispor - Steaua, scor 0-0, la pauză, Enache eliminat în prelungirile primei reprize

Jucătorul Gabriel Enache a fost eliminat în prelungirile primei reprize din meciul Stelei cu Osmanlispor, din prima etapă a grupei L a Ligii Europa, scor 0-0 la pauză.

Enache a primit cartonaşul roşu pentru că a lovit un adversar fără minge.

La pauză, scorul partidei de la Ankara este 0-0.

Osmanlispor are în teren următorii jucători: Karcemarskas - Altinay, Curuksu, Demir, Pinto - Cagiran, Lawal - Umar, Ndiaye, Regattin - Diabate. Antrenor: Mustafa Akcay

Steaua evoluează în formula: Niţă - Enache, Tamaş, Moke, Toşca  - Bourceanu, AganovicI - Popa, Boldrin, De Amorim - GolubovicI. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Meciul este arbitrat de germanul Tobias Welz, ajutat de asistenţii Jan Seidel şi Rafael Foltyn şi de adiţionalii Robert Hartmann şi Marco Fritz, iar Stefan Lupp este rezervă.