Echipa Dinamo Bucureşti a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia Gloria Buzău, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Dinamoviştii au profitat de prima ocazie avută pentru a deschide scorul. Dennis Politic a marcat în minutul 10 şi a adus în avantaj gazdele. Elevii lui Kopic au marcat, din nou, în minutul 27, prin Raul Opruţ. Buzoienii au pus rar în pericol poarta lui Golubovic şi la pauză Dinamo a intrat cu avantaj de două goluri, 2-0.

Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 54, când Kennedy Boateng a trimis în propria plasă o centrare în careu a lui Cristian Dumitru. Dinamo a rezolvat însă meciul în minutele 80 şi 84, prin golurile marcate de Selmani şi Politic, iar alb-roşii s-au impus cu 4-1, urcând pe locul 2 în Superligă, cu 7 puncte.

24 septembrie - Eveniment News.ro – ROINVEST - Ediția a V-a Parteneri: ARB, CEC Bank, ROCA, TeraPlast, ACUE
30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: CEC Bank, ContentSpeed, ARB
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: Raiffeisen Bank, ACUE
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris

DINAMO: Golubovic – Sivis (C. Costin 75), K. Boateng, Homawoo, Opruţ - G. Milanov (Borduşanu 85), Gnahore, C. Cîrjan (A. Bani 58) – Abdallah (P. Neagu 76), Selmani, Politic (Amzăr 85). ANTRENOR: Zeljko Kopic

GLORIA BUZĂU: Greab – Scheda (C. Traore 81), Turda, Dobrosavlevici, Sălceanu - Canadjija, Prejmerean (Al. Stan 46), R. Ahkmatov (I. Gheorghe 81) - Işfan (Budescu 68), R. Matos, Tescan (C. Dumitru 46). ANTRENOR: Andrei Prepeliţă

Cartonaşe galbene: K. Boateng 74 / Canadjija 45+2

Arbitri: Szabolcs Kovacs - Romică Bîrdeş, Cosmin Bojan – Valentin Porumbel

Arbitri VAR: Florin Andrei - Adrian Popescu

Observator: Sorin Boca