Echipa Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia CFR Cluj, în etapa a 13-a din Superligă.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

La Ploieşti, prima ocazie a aparţinut oaspeţilor, şutul lui Peter Michael fiind deviat peste poartă în minutul 6. Replica gazdelor a venit la lovitura de cap a lui Papp, care a trecut pe lângă bară, în minutul 28. Nici repriza secundă nu a adus fotbal de mai bună calitate, ploieştenii nu au avut şut pe poartă, iar ocaziile au întârziat să apară până al cincilea minut al prelungirilor, când a ratat Păun. Partida s-a încheiat 0-0 şi CFR Cluj este pe locul 3, cu 19 puncte. Petrolul ocupă locul 5, tot cu 19 puncte.

PETROLUL: Zima - Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu - T. Keita - M. Rădulescu (D. Radu 73), Hanca, Jyry, Grozav – Akosah-Bempah (Moussaki 57). ANTRENOR: Mehmet Topal