Echipa italiană Inter Milano a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Torino, în etapa a şaptea din Serie A.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Torinezii au rămas în zece din minutul 20, Maripan fiind eliminat pentru o intrare la Thuram. Atacantul francez a fost cel care a deblocat tabela, în minutul 25, deschizând scorul pentru gazde. Tot Thuram a făcut 2-0, în minutul 35, însă oaspeţii au replicat un minut mai târziu, prin golul lui Zapata şi la pauză Inter conducea cu 2-1. Thuram a reuşit tripla în minutul 60, iar rezultatul final a fost stabilit de torinezul Vlasic, dintr-un penalti transformat în minutul 86.

Inter s-a impus cu 3-2 şi, cu 14 puncte, ocupă poziţia a doua în clasament. Torino este pe locul 6, cu 11 puncte.