Echipa engleză Aston Villa a terminat la egalitate duminică, în deplasare, scor 2-2, cu Ipswich Town, într-un meci al etapei a 6-a din Premier League.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Gazdele au marcat primele pe stadionul Portman Road, prin Liam Delap, în minutul 8, dar oaspeţii au replicat după şapte minute, cu golul egalizator înscris de Morgan Rogers, din pasa lui Ollie Watkins. Watkins s-a remarcat şi în minutul 32, când a trimis în plasă cu o lovitură de cap golul prin care oaspeţii preluau conducerea pe tabelă. Gazdele au egalat pe un contraatac purtat în minutul 72. Autor al golului a fost tot Liam Delap şi partida s-a încheiat la egalitate, 2-2.

Aston Villa ocupă poziţia a cincea, cu 13 puncte, în vreme ce Ipswich Town este a 15-a, cu 4 puncte adunate.

30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: ARB, CEC Bank, ContentSpeed, eMAG
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: ACUE, Electrica Furnizare, Raiffeisen Bank, Transgaz
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris