Echipa londoneză Chelsea a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea Nottingham Forest, în etapa a 7-a din Premier League. Într-un alt meci, Aston Villa şi Manchester United au terminat 0-0.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

„Pădurarii” au reuşit să deschidă scorul pe Stamford Bridge, prin Chris Wood, în startul reprizei secunde, minutul 49. Londonezii au egalat în minutul 57, prin Noni Madueke, din pasa lui Cole Palmer, şi partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

La Birmingham, Aston Villa şi Manchester United au făcut 0-0 şi elevii lui ten Hag, viitori adversari ai FCSB în Liga Europa, sunt pe locul 14, cu doar 8 puncte. Chelsea are 14 puncte şi e pe locul 4, Aston Villa – tot cu 14 puncte, ocupă locul 5, în timp ce Nottingham Forest e pe 9, cu 10 puncte.