Publicaţie "The Athletic" a dezvăluit, vineri, că miliardarul american John Textor vrea să îşi vândă acţiunile de la Crystal Palace şi să cumpere Everton.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Potrivit The Athletic, John Textor vrea să îşi vândă participaţia de 45% din Crystal Palace, după o ofertă nereuşită de a deveni acţionar majoritar al clubului londonez.

Proprietarul holdingului Eagle Football s-ar fi adresat băncii de investiţii Raine pentru a găsi un investitor potrivit care să îi cumpere acţiunile.

Presa engleză a adăugat vineri că americanul, care deţine Olympique Lyon, este interesat să cumpere Everton şi a început discuţiile cu proprietarul Farhad Moshiri.

Contactată, conducerea Eagle a confirmat dorinţa de a vinde acţiunile Palace, cunoscută de câteva luni, dar nu şi dorinţa de a cumpăra Everton. "Este o interpretare excesivă", au explicat ei.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.