Echipa engleză Manchester United a încheiat la egalitate joi seara, în deplasare, scor 3-3, cu formaţia portugheză FC Porto, în Liga Europa.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Prima repriză de la Porto a fost una cu multe goluri. Elevii lui ten Hag au deschis scorul în minutul 7, prin Rashford, iar în minutul 20 oaspeţii conduceau cu 2-0, după reuşita lui Rasmus Hojlund. Gazdele au replicat însă repede, prin golul lui Pepe, din minutul 27, pentru ca Samu Omorodion să egaleze în minutul 34. Atacantul spaniol al lusitanilor a reuşit dubla în minutul 50, când a adus în avantaj echipa gazdă pentru prima oară în acest meci. Manchester United a rămas în zece după eliminarea lui Bruno Fernandes, din minutul 81, pentru al doilea cartonaş galben. Rezultatul final a fost stabilit de Harry Maguire, în minutul 90+1 şi meciul s-a terminat cu scor egal, 3-3.

Rezultate înregistrate joi, în meciurile din Liga Europa:

7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum
15 octombrie - Eveniment Profit Health.forum
31 octombrie - Maratonul de Educație Financiară
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania

Lazio Roma – OGC Nice 4-1; Olympiacos Pireu – Sporting Braga 3-0; Qarabag – Malmo FF 1-2; Slavia Praga – Ajax Amsterdam 1-1; Maccabi Tel Aviv – FC Midtjylland 0-2; Hoffenheim – Dinamo Kiev 2-0; Real Sociedad – Anderlecht 1-2; RFS Riga – Galatasaray Istanbul 2-2; Ferencvaros Budapesta – Tottenham 1-2; Glasgow Rangers – Olympique Lyon 1-4; PAOK Salonic – FCSB 0-1; Viktoria Plzen – Ludogoreţ 0-0; Union St Gilloise – Bodo Glimt 0-0; Athletic Bilbao – AZ Alkmaar 2-0; Twente Enschede – Fenerbahce 1-1; Besiktas – Eintracht Frankfurt 1-3; Elfsborg – AS Roma 1-0; FC Porto – Manchester United 3-3.