Echipa spaniolă Rayo Vallecano a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Real Valladolid, în etapa a 9-a din La Liga. Andrei Raţiu a contribuit la golul victoriei.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Selim Amallah a deschis scorul pentru gazde în minutul 51, dar oaspeţii au restabilit egalitatea destul de rapid, în minutul 57. Isi Palazon a pasat şi Jorge de Frutos a marcat. În minutul 80, la un atac al oaspeţilor, Andrei Raţiu a primit în careu şi a trimis cu capul în bara laterală, balonul a ricoşat la de Frutos şi acesta a înscris, aducând victoria lui Rayo. Echipa madrilenă a ajuns la 13 puncte, urcând pe poziţia a opt în clasamentul campionatului spaniol. Real Valladolid este pe 19, cu cinci puncte.

Andrei Raţiu a fost integralist la Rayo Vallecano.