Echipa spaniolă Betis Sevilla a încheiat joi seara la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea daneză FC Copenhaga, într-un meci din Conference League.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Andaluzii au deschis scorul repede, în minutul 8, prin Abdessamad Ezzalzouli, cu un şut superb, sub bara transversală. Danezii au egalat în minutul 77, din penalti, şi ambele echipe au reuşit să câştige primele puncte în această fază a Conference League.

La Ljublijana, Raul Florucz a fost titular la Olimpija, în succesul cu LASK Linz, dar a fost înlocuit în minutul 64.

24 octombrie - Eveniment News.ro - IMM-urile, Oxigen pentru România
31 octombrie - Maratonul de Educație Financiară
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania
14 noiembrie - Maratonul Agriculturii

În meciul de la Limassol, Vlad Dragomir a fost titular la Pafos, fiind schimbat cu Pepe, în minutul 71.