Echipa germană Bayern Munchen a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia VfB Stuttgart, în etapa a 7-a din Bundesliga. Harry Kane a reuşit hat-trick-ul.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

După o primă repriză încheiată cu scor alb, Harry Kane a deschis scorul pentru gazde în minutul 57. După trei minute atacantul englez a reuşit dubla, înscriind pentru 2-0. Kane a făcut tripla, marcând în minutul 80, iar Kingsley Coman a stabilit rezultatul final în minutul 89. Bayern Munchen s-a impus cu 4-0, Kane a ajuns la opt goluri în campionat, fiind pe locul secund în clasamentul golgeterilor, după Marmoush – 9 goluri.

Bayern este lider după şapte etape, cu 17 puncte, iar VfB Stuttgart are 9 puncte şi este pe locul 9.