Autorităţile britanice au evacuat marţi după-amiază mii de persoane, după declanşarea unei alarme de incendiu în gara Euston, situată în zona centrală a Londrei. Acest incident are loc la scurt timp după declanşarea unei alarme similare, care a dus la evacuarea terminalului 3 al aeroportului Heathrow, transmite Reuters.
Între timp, autorităţile au decis redeschiderea gării Euston.
”Gara Euston a fost evacuată din cauza activării unei alarme de incendiu. Unităţi ale poliţiei de transport au intervenit în zonă”, a declarat un reprezentant al poliţiei de transport din Londra.
De asemenea, acesta a precizat că nu pare să existe un incendiu.
Între timp, o alarmă de incendiu a dus mai devreme la evacuarea terminalului 3 al aeroportului Heathrow.
După câteva zeci de minute, autorităţile aeroportuare le-au permis pasagerilor să se reîntoarcă în terminal, după ce nu au descoperit nicio problemă în cel mai mare aeroport din Europa.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.