Echipa Sepsi OSK a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea UTA Arad, în etapa a 13-a din Superligă.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

În meciul de la Sf. Gheorghe, gazdele au deschis scorul în minutul 44, când Cosmin Matei a şutat din unghi, de la marginea careului mic, şi l-a învins pe Robert Popa. Arădenii au încercat timid poarta lui Gyenge, Fabry şutând în minutul 51, însă elevii lui Mircea Rednic nu au putut înscrie şi covăsnenii au bifat a doua victorie consecutivă în Superligă. Pentru UTA este prima înfrângere după patru etape. În clasament Sepsi este pe 7, cu 17 puncte, iar UTA ocupă poziţia a 9-a, cu 15 puncte.

SEPSI: Gyenge – Haruţ, D. Ciobotariu, Ninaj, A. Dumitrescu – El Sawy (Oroian 61), Sota Mino, Kallaku (Alimi 61) – Fl. Ştefan (Hajdin 78) – M. Coman (Siger 89), C. Matei (Neskovic 89). ANTRENOR: Valentin Suciu

15 octombrie - Eveniment Profit Health.forum
24 octombrie - Eveniment News.ro - IMM-urile, Oxigen pentru România
31 octombrie - Maratonul de Educație Financiară
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania

UTA ARAD: R. Popa – Râpă, Poulolo, Benga, Trif (Mabea 46) – Hrezdac, Van Durmen (Vuletich 78) – Cîmpanu (Dumiter 46), Joao Pedro (Fabry 46), Omondi – V. Costache (Zsori 78). ANTRENOR: Mircea Rednic

Cartonaşe galbene: - / Mabea 74

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Valentin Avram, Alexandru Cerei - George Rareş Vidican

Arbitri VAR: Viorel Nicuşor Flueran - Claudiu Marcu

Observator: Adrian Comănescu