Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate vineri seara, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea Farul Constanţa, în etapa a 12-a din Superligă.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Cătălin Cîrjan a înscris pentru Dinamo în minutul 4 şi bucureştenii treceau în avantaj pe tabela de marcaj. Replica gazdelor a venit abia în minutul 45, când portarul Golubovic a scos de sub bară şutul lui Narek Grigoryan. Echipa lui Hagi a avut o bară, în minutul 59, prin Andrei Ciobanu, şi a reuşit egalarea în minutul 71, când a marcat Grigoryan. 1-1 a fost şi scorul final, iar Dinamo se află la al treilea egal consecutiv, după cele cu Oţelul Galaţi şi FC Botoşani. Bucureştenii sunt pe locul 4, cu 18 puncte, în timp ce Farul este pe 12, cu 13 puncte acumulate.

FARUL: Buzbuchi – Sîrbu (B. Ţîru 68), M. Bălaşa, Gustavo Marins, C. Ganea – Radaslavescu (Al. Stoian 67), Dican (Doicaru 77), Vînă (D. Nedelcu 67) – Rivaldinho (A. Ciobanu 57), Alibec, N. Grigoryan. ANTRENOR: Gheorghe Hagi