Echipa italiană Inter Milano a învins duminică seara, în deplasare, scor 1-0, gruparea AS Roma, într-un meci din etapa a opta a Serie A.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Ambele echipe au trimis balonul în bară în prima parte a meciului. Pellegrini, pentru Roma, în minutul 11, şi Mkhitaryan pentru Inter, în minutul 14, iar acestea au fost cele mai mari ocazii ale reprizei întâi. După pauză, Lautaro Martinez a înscris unicul gol al meciului, în minutul 60, iar în minutul 64 Zeki Celik a salvat AS Roma de la primirea celui de-al doilea gol. Dumfries a ratat şi el pentru milanezi, iar la final AS Roma – Inter a fost 0-1.

Inter Milano este pe locul al doilea în clasament, cu 17 puncte, iar AS Roma ocupă poziţia a zecea, cu 10 puncte.