Echipa naţională U20 a României a învins joi, în deplasare, scor 1-0, echipa naţională U20 a Cehiei, într-un meci din etapa a treia din Elite League.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Tricolorii au avut un gol anulat, în minutul 23, la Alexandru Musi, pentru ofsaid, însă acelaşi jucător a reuşit să deschidă scorul în minutul 38, cu un şut din marginea careului. România s-a impus la limită, 1-0, şi a obţinut prima victorie în noul sezon al Elite League. Înaintea acestei partide, România U20 pierduse cu Germania U20 (scor 2-3) şi cu Anglia U20 (0-2).

Selecţionerul Costin Curelea a început meciul din Cehia cu formula Răfăilă - Dorobanţu, S. Duţu, M. Duţu, A. David - Paşcalău, Jălade - Şt. Bană, Boţogan, Al. Musi – Al. Stan.