Echipa naţională U18 a României, pregătită de Adrian Dulcea, a efectuat un stagiu de pregătire în Tiraspol, unde a jucat două meciuri cu reprezentativa similară a Republicii Moldova.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

România U18 s-a impus şi în al doilea meci de pregătire contra Moldovei, disputat la Tiraspol, după 3-0 în primul duel.

Tricolorii lui Adrian Dulcea au câştigat cu un scor categoric, 5-0. Scorul a fost deschis de Troy Tomşa, fotbalist legitimat la Sassuolo, în minutul 28. Robert Necşulescu a marcat de două ori, în minutele 36 şi 45+2, ca în a doua repriză, Raul Stanciu, din lovitură liberă, şi Andrei Toroc să închidă tabela, în minutele 88 şi 89.

24 septembrie - Eveniment News.ro – ROINVEST - Ediția a V-a Parteneri: ARB, CEC Bank, ROCA, TeraPlast, ACUE
30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: CEC Bank, ContentSpeed, ARB
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: Raiffeisen Bank, ACUE
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris

România a evoluat în formula: 1. Ungureanu – 17. Senciuc (2. Gaşpar 66′), 6. Cotor (5. Dumitra 76′), 16. Manolache (4. Buşe 76′), 3. Voicilă (14. Ilaş 46′) – 19. Tomşa (15. Băncilă 46′), 8. Petculescu (7. Toroc 46′), 18. Gogonea – 20. Necşulescu, 13. Ilie (9. Stanciu 66′), 11. Pîrvu (10. Popa 46′).

Selecţioner: Adrian Dulcea.