Echipa engleză Everton a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Newcastle, în etapa a 7-a din Premier League.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Newcastle a dominat înfruntarea, dar Everton a avut un gol anulat de VAR, în minutul 18, la Abdoulaye Doucoure, pentru ofsaid la marcatorul golului. A fost rândul oaspeţilor apoi să treacă pe lângă gol. Newcastle a primit penalti în prima repriză, dar Anthony Gordon a ratat, în minutul 35, şi partida de pe Goodison Park s-a terminat 0-0.

Newcastle are 12 puncte şi este a 6-a în clasament. Everton, cu 5 puncte, se află pe locul 16.