Echipa naţională a Georgiei a întrecut sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 4-1, echipa naţională a Cehiei, în cadrul grupei B1 din Divizia B a Ligii Naţiunilor.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Elevii lui Willy Sagnol nu au avut milă de cehi şi după o primă repriză în care au deschis scorul printr-un penalti transformat de starul lui Napoli, Kvaratskhelia, au avut o perioadă excelentă în partea secundă. În minutul 53 a marcat atacantul lui Watford, Chakvetadze, iar după zece minute a venit şi rândul lui Mikautadze. Georgienii au ajuns la un neverosimil 4-0 în minutul 66, în timp ce oaspeţii au reuşit doar să reducă din diferenţă, iar Georgia este pe primul loc al unei grupe, B1, în care mai joacă Albania şi Ucraina.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în Liga Naţiunilor:

11 septembrie - Maratonul Impactul fiscalitații în economie. Parteneri: ARB, CEC Bank, CITR.
24 septembrie - Eveniment News.ro – ROINVEST - Ediția a V-a Parteneri: ARB, CEC Bank, ROCA, TeraPlast, ACUE
30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: CEC Bank, ContentSpeed, ARB
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: Raiffeisen Bank, ACUE

Divizia B, Grupa B1: Georgia – Cehia 4-1 (Kvaratskhelia 33 penalti, Chakvetadze 53, Mikautadze 63, Kochorashvili 66 / Kalvach 80);

Divizia B, Grupa B2: Irlanda – Anglia 0-2 (D. Rice 11, Grealish 26);

Divizia C, Grupa C4: Insulele Feroe – Macedonia de Nord 1-1 (V. Davidsen 9 penalti / Bardhi 49 penalti);

Divizia C, Grupa C4: Armenia – Letonia 4-1 (Bichakhchyan 6, Dubra 35 autogol, Zelarayan 48, Spertsyan 85 / Arutiunian 9 autogol);

Divizia D, Grupa D2: Moldova – Malta 2-0 (Caimacov 32, Nicolaescu 45+4 penalti).