Naţionala feminină de fotbal s-a calificat, vineri, în play-off-ul WEURO 2025, după ce a învins cu 3-0 selecţionata din Kazahstan, la Almaty, în Grupa C4 preliminară.
Au marcat Carp (17), Olar (40) şi Iordăchiuşi (60).
KAZAHSTAN: 1. Portnova – 18. Burova (23. Vlassova 63), 15. Myasnikova, 9. Nurusheva, 4. Aitymova, 5. Demidova – 21. Turlybekova (6. Nizamutdinova 26), 7. Kulmagambetova (14. Kozhabekova 73), 16. Bibossynova – 8. Gaistenova, 10. Karazhanova (2. Taldykina 63). Selecţioner: Madiyar Kembilov
18 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a
24 septembrie - Eveniment News.ro – ROINVEST - Ediția a V-a Parteneri: ARB, Philip Morris, TeraPlast
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a
ROMÂNIA: 1. Părăluţă – 5. Meluţă, 2. Stanciu (6. Ficzay 79), 15. Goder, 13. Gered (7. Vlădulescu, 74) – 4. Bortan, 19. Iordăchiuşi (16. Bălăceanu 64) – 10. Ciolacu (14. Herczeg 74) , 8. Vătafu, 11. Olar-cpt – 20. Carp (22. Marcu 64). Selecţioner: Massimo Pedrazzini
Cu o etapă înainte de finalul fazei grupelor, România este lider în grupă, cu 15 puncte, în timp ce Armenia are 6 puncte, Bulgaria trei şi Kazahstan tot trei. Armenia şi Bulgaria au un joc în minus.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=21665978&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.