Formaţia Esbjerg a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FC Midtjylland, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului Danemarcei, la care Adrian Petre a înscris ultimul gol.

Petre, integralist la gazde, a marcat în minutul 90+5 şi a primit un cartonaş galben două minute mai târziu. Pentru Esbjerg a înscris şi Sorensen, în minutul 46.

Pentru Midtjylland au marcat Scholz ’50 şi Onuachu ’66.

27 iunie - Maraton Profit News TV - Maraton Made in Romania (ediția a II-a)
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie

Esbjerg ocupă locul trei în clasament, cu 25 de puncte, iar Midtjylland este pe doi, cu 32 de puncte. Lider este FC Copenhaga, care are 34 de puncte.