Formaţia Mainz, la care joacă Alexandru Maxim, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Nurnberg, într-un meci din etapa a XIX-a a campionatului Germaniei.
Golurile au fost marcate de Brosinski ’12 (penalti) şi Quaison ’73 pentru gazde şi Margreitter ’43 pentru oaspeţi.
Maxim a intrat pe teren în minutul 54.
Tot sâmbătă, liderul Borussia Dortmund s-a impus cu scorul de 5-1 în faţa echipei Hannover 96.
Alte rezultate din campionatul Germaniei:
Borussia Monchengladbach – Augsburg 2-0
Freiburg – Hoffenheim 2-4
Wolfsburg – Bayer Leverkusen 0-3
Partida Werder Bremen – Eintracht Frankfurt are loc tot sâmbătă, iar meciurile Bayern Munchen – VfB Stuttgart şi Fortuna Dusseldorf – Leipzig sunt programate duminică.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.