Echipa Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia CS Universitatea Craiova, în etapa a 12-a din Superligă.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Meciul de la Galaţi s-a jucat în primul sfert de oră al înfruntării. Stipe Juric a deschis scorul, pentru Oţelul, în minutul 4, iar zece minute mai târziu Baiaram a egalat. Gălăţenii au căutat golul victoriei, dar Miguel Silva a lovit doar bara, în minutul 34. Alexandru Mitriţă a trimis peste poartă în minutul 76, pentru ca şase minute mai târziu Zivulic să rateze şi el ţinta. În cele din urmă Oţelul Galaţi – CS Universitatea Craiova s-a terminat 1-1 şi cele două echipe se află pe podium. Craiova e pe locul 2, cu cu 20 de puncte, iar gălăţenii ocupă locul al treilea, cu 19 puncte.

OŢELUL: I. Popescu - D. Maftei (Adăscăliţei 90), Zivulic, N. Stefanovic, Miguel Silva - Cisotti, Joao Lameira, Samuel Teles – Maciel (R. Tănasă 73), Juric, Al. Pop. ANTRENOR: Dorinel Munteanu