Echipa CFR Cluj a dispus sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia Poli Iaşi, în etapa a 12-a din Superliga.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Clujenii s-au desprins repede în meciul cu ieşenii. Mohammed Kamara a marcat în minutul 10, iar Louis Munteanu a înscris şi el, în minutul 16. Ieşenii au replicat prin ocaziile lui Kamberi (min. 33), Alin Roman (min. 35) sau Valentin Gheorghe (min. 40), pentru ca în minutul 43 Samayoa să înscrie, însă golul a fost anulat pentru ofsaid., Oaspeţii au încercat să înscrie, dar nu au reuşit, în timp ce gazdele au rămas în zece, după eliminarea lui Mohammed Kamara, din minutul 76.  Bordeianu a transformat un penalti pentru ieşeni, în minutul 88, dar scorul final a fost CFR Cluj – Poli Iaşi 2-1, prima victorie a formaţiei din Gruia după trei etape. Echipa lui Dan Petrescu este pe locul 3, cu 18 puncte, iar Poli Iaşi are 14 puncte şi este pe locul 8.

CFR Cluj: M. Popa – Simao Rocha, Bolgado, Abeid, Camora - Djokovic, K. Keita (Artean 85), Tachtsidis (Fică 46) – Deac (Korenica 46), L. Munteanu (M. Ilie 90), M. Kamara. ANTRENOR: Dan Petrescu