Şaptesprezece persoane au murit într-un incendiu la o clinică de dezintoxicare din Guayaquil, au anunţat autorităţile ecuadoriene, potrivit Reuters.
Incendiul a izbucnit, vineri, pacienţii dând foc saltelelor în tentativa de a scăpa din clinică, deoarece nu aveau autorizaţiile necesare pentru a pleca.
“Regretăm pierderea a 17 vieţi în această tragedie şi condamnăm neglijenţa proprietarilor clinicii”, se arată într-un comunicat al departamentului de pompieri din Guayaquil.
Potrivit Reuters, poliţia îi va aresta pe proprietarii şi pe administratorii clinicii.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.