Centrul Infotrafic avertizează, miercuri dimineaţă, că pe DN 18, în judeţul Maramureş, sunt depuneri de polei, carosabilul fiind alunecos.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

”Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN 18, între localităţile Borşa şi Moisei, judeţul Maramureş, sunt semnalate depuneri izolate de polei, carosabilul fiind alunecos”, a transmis, miercuri dimineaţă, Centrul Infotrafic.

Poliţiştii recomandă conducătorilor auto să circule cu viteză redusă, să mărească distanţa între autovehicule, să nu se angajeze în depăşiri riscante şi să nu bruscheze comenzile maşinii, folosind cu precădere frâna de motor.

 

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.