Echipa italiană Lazio Roma a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, formaţia Torino, într-un meci din etapa a 6-a a campionatului italian, Serie A.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Lazialii au deschis scorul la Torino în minutul 8, prin Guendouzi, care a primit de la Nuno Tavares. Gazdele au trecut pe lângă egalare în minutul 41, cu o dublă ocazie – Ilic şi Zapata, iar la pauză echipa romană a intrat cu 1-0. Lazio şi-a dublat avantajul în minutul 60, la golul lui Boulaye Dia, pentru ca Torino să reintre în meci cu reuşita lui Che Adams, din minutul 67. Finalul a fost agitat. Lazio a marcat pentru a treia oară, Toslin înscriind în minutul 89, iar gazdele s-au apropiat la un gol, cu reuşita lui Coco, din minutul 90+2. Lazio s-a impus, în cele din urmă, cu scorul de 3-2 şi a urcat pe locul 6, cu 10 puncte.

Torino are cu un punct mai mult şi este pe locul 4 în clasament.

30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: ARB, CEC Bank, ContentSpeed, eMAG
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: ACUE, Electrica Furnizare, Raiffeisen Bank, Transgaz
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris