Echipa italiană Cagliari a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea Torino, în etapa a opta din Serie A.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Răzvan Marin a rămas pe banca rezervelor lui Cagliari în prima repriză, iar colegii săi au avut un gol anulat, în minutul 23, când reuşita lui Yerry Mina a fost invalidată din cauza unui fault în atac. Totuşi Cagliari a deschis scorul în minutul 38 prin Nicolas Viola. Bucuria gazdelor nu a fost de durată, torinezii egalând după numai trei minute, cu golul lui Sanabria. La pauză, pe teren a intrat şi Răzvan Marin, dar golul a venit din partea oaspeţilor. Torino a înscris prin Linetty, în minutul 55, şi a preluat conducerea. Gazdele au egalat în minutul 75, când Răzvan Marin a executat un corner, Luperto a prelungit şi Palomino a înscris cu capul. În minutul 78 Coco a trimis în propria poartă, Cagliari s-a impus cu 3-2 şi a reuşit a doua victorie stagională.

Echipa lui Răzvan Marin este pe locul 15, cu 9 puncte, în timp ce Torino e pe 9, cu 11 puncte.