Echipa scoţiană Glasgow Rangers a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia St Johnstone, în etapa a şaptea din Premiership. Ianis Hagi a oferit un assist şi a fost eliminat în minutul 81.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Vaclav Cerny a marcat primul gol al lui Rangers, în minutul 34, iar la pauză managerul gazdelor, Philippe Clement, l-a introdus pe teren şi pe Ianis Hagi. Românul i-a psat decisiv la golul de 2-0 lui Cerny, iar în minutul 81 a primit un cartonaş roşu, în urma analizei VAR.

Rangers s-a impus cu 2-0, are 16 puncte şi e pe locul 3 în clasament, după Celtic şi Aberdeen (ambele cu câte 21 de puncte).