Echipa spaniolă FC Barcelona a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Betis Sevilla, într-un meci din etapa a 32-a din la Liga.
Catalanii şi-au asigurat victoria încă din prima repriză. Christensen a deschis scorul în minutul 14. În minutul 33 Betis a rămas în zece, după eliminarea lui Gonzalez, care a primit al doilea cartonaş roşu, apoi a venit rândul lui Lewandowski să înscrie, în minutul 36 – polonezul ajungând astfel la al 19-lea gol în campionat, iar Raphinha a stabilit scorul pauzei în minutul 39. În minutul 82 catalanii au beneficiat şi de autogolul lui Rodriguez, iar echipa lui Xavi a câştigat cu 4-0.
FC Barcelona conduce în la Liga cu 79 de puncte, la distanţă de 11 puncte faţă de echipa de pe locul secund, Real Madrid.
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.