Echipa spaniolă Betis Sevilla a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Atletico Madrid, în etapa a 11-a din La Liga.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Betis Sevilla a deschis scorul repede pe stadionul Benito Villamarin. A fost autogolul lui Jose Maria Gimenez, din minutul 4, şi oaspeţii au alergat întreg meciul după o egalare pe care elevii lui Simeone nu au reuşit-o, deşi argentinianul i-a trimis în luptă, în repriza secundă, pe Sorloth, Angel Correa şi pe Giuliano Simeone.

Betis s-a impus cu 1-0 şi a urcat până pe locul 5, cu 18 puncte. Atletico Madrid are 20 de puncte şi este pe locul 4.