Formaţia FC Barcelona a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 8-2, echipa Huesca, într-un meci din etapa a treia a campionatului Spaniei, în care oaspeţii au condus cu 1-0.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Huesca a deschis scorul prin Hernandez, în minutul 3, iar în minutul 42 a mai marcat o dată, prin Gallar.

FC Barcelona a înscris prin Messi ’16, ’61, Pulido ’24 (autogol), Suarez ’39, ‘90+3 (penalti), Dembele ’48, Rakitic ’52 şi Alba ’81.

30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: ARB, CEC Bank, ContentSpeed, eMAG
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: ACUE, Electrica Furnizare, Raiffeisen Bank, Transgaz
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris

Tot duminică, Deportivo Alaves – Espanol, scor 2-1 (goluri Baston ’57, Sobrino ’59 / Baptistao ’42 – penalti).

Partida Betis Sevilla – FC Sevilla are loc, de asemenea, duminică.