Echipa germană Hoffenheim, viitoarea adversară a echipei FCSB în Liga Europa, a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 3-4, în faţa formaţiei Werder Bremen, după ce a condus cu 3-0 în minutul 12.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

Repriză nebună pe PreZero Arena, în meciul dintre Hoffenheim şi Werder Bremen. Marius Bülter a deschis scorul în minutul 5, iar în minutul 8 a înscris din nou, pentru 2-0. Adam Hlozek a făcut 3-0 în minutul 12 şi meciul părea închis. În minutul 18, însă, gazdele au avut un jucător eliminat direct cu cartonaş roşu, pe Stanley Nsoki şi lucrurile s-au schimbat. Julian Malatini a înscris primul gol pentru Werder, în minutul 21, iar Jens Stage a redus din diferenţă cinci minute mai târziu. Tot Stage a reuşit golul egalizator, în minutul 39, şi la pauză a fost Hoffenheim – Werder Bremen 3-3. Imediat după pauză, în minutul 49, Jens Stage a realizat hat-trick-ul şi a marcat golul victoriei oaspeţilor. Werder Bremen s-a impus cu 4-3 şi este pe locul 10 în Bundesliga, cu 8 puncte. Hoffenheim se află pe locul 16, cu doar trei puncte.

Într-un alt meci al etapei a cincea, Eintracht Frankfurt a învins cu 4-2, în deplasare, pe Holstein Kiel. Omar Marmous (minutele 25 şi 65), Matanovic (min. 47) şi Tuta (min. 74) au marcat golurile lui Eintracht, iar Machino (minutul 30 din penalti şi min. 50) a înscris pentru Kiel.

30 septembrie - Eveniment Profit.ro E-Commerce – Provocările creșterii pe o piață cu concurență tot mai dură - Ediția a V-a - Parteneri: ARB, CEC Bank, ContentSpeed, eMAG
7 octombrie - Eveniment Profit Energy.forum - Ediția a VIII-a. Parteneri: ACUE, Electrica Furnizare, Raiffeisen Bank, Transgaz
5 noiembrie - Gala Profit - Povești cu Profit... Made in Romania. Parteneri: ARB, CEC Bank, Garanti BBVA, Raiffeisen Bank, Philip Morris

În clasament, Eintracht este pe locul secund, cu 12 puncte, iar Kiel e ultima, cu un punct.