Un incendiu a izbucnit, luni seară, la două vagoane de tren dezafectate, aflate pe o linie secundară în halta Prunaru din Bucureşti. Pompierii intervin cu mai multe autospeciale, reuşind să localizeze incendiul. Nu există persoane rănite.
Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bucureşti-Ilfov, un incendiu s-a produs la două vagoane de tren, dezafectate, în halta Prunaru.
Acolo au fost trimise trei autospeciale de stingere, SMURD şi descarcerare, iar incendiul a fost localizat.

Cele două vagoane care au ars se aflau pe o linie secundară, iar fumul degajat nu a pus în pericol populatia din zonă.
Conform sursei citate, nu sunt persoane rănite.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.